Rynek w Goświnowicach
Panorama Goświnowic z XX w.
LKS Goświnowice
Nieistniejący już pałac w Goświnowicach
Góra Krzyżowa w mglisty poranek
Panorama
Fragment Messtischblatt'u z 1938 roku

Z radością informujemy, że mieszkańcy Goświnowic mogą być już świadomi jakim powietrzem oddychają. Wszystko za sprawą zamontowanemu na budynku ZSP w Goświnowicach czujnika Airly, dzięki któremu mamy dostęp do informacji o jakości powietrza. Aż trudno uwierzyć, iż to niepozornie wyglądające urządzenie kształtem przypominające mini karmnik dla ptaków, jest w stanie zebrać oraz przekazać nam tak istotne informacje. Jest to możliwe poprzez sensory mierzące m.in.: poziom stężenia pyłów zawieszonych PM2.5 i PM10, temperaturę i wilgotność powietrza oraz ciśnienie atmosferyczne. Zebrane dane są przetwarzane i interpretowanie w czasie rzeczywistym oraz umieszczane na interaktywnej mapie.

Wchodząc na stronę Airly można się w łatwy sposób dowiedzieć czy grozi nam smog, czy też zalecane jest oddychanie pełną piersią. Natomiast wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom umieszczamy na stronie goswinowice.com (pod menu) specjalny widżet, ułatwiający bezpośrednie zapoznanie się z tymi informacjami. Zapraszamy do odczytu oraz życzymy jednie zielonych wskaźników, oznaczających czyste powietrze!

Pozostając w tematyce czystego powietrza przypominamy artykuł sprzed 2 lat, w którym zachęcaliśmy do zmiany sposobu palenia w piecach c.o. na węgiel, wybierając metodę palenia „od góry”. Temat wciąż na czasie, dlatego przypominamy ten artykuł:

Jak sprawić żeby ogrzewanie domu węglem było bardziej eko nie podnosząc rachunków.

Czyste powietrze jest naszym wspólnym dobrem!

  • Informacja o stanie powietrza na stronie Goświnowic
  • Mapa jakości powietrza w Goświnowicach
  • Sensor Airly na goświnowickiej szkole (1)
  • Sensor Airly na goświnowickiej szkole (2)
  • Sensor Airly na goświnowickiej szkole (3)

 

 

Joomla templates by a4joomla