Rynek w Goświnowicach
Panorama Goświnowic z XX w.
LKS Goświnowice
Nieistniejący już pałac w Goświnowicach
Góra Krzyżowa w mglisty poranek
Panorama
Fragment Messtischblatt'u z 1938 roku

Jak nakazuje tradycja, w  pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia odbyły się w naszym parafialnym kościele w Goświnowicach jasełka. Po wybiciu przez dzwon na wieży kościoła godziny 15:00, dzieci w piękny sposób przybliżyły zapisane w Ewangelii wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu. Wierni mogli skupić się przeżywaniu wielkiego Cudu Narodzin Jezusa i rozważaniu słów proroka Izajasza, który mówił: 

„Albowiem Dziecię nam się narodziło,

Syn został nam dany,

na Jego barkach spoczęła władza.

Nazwano Go imieniem:

Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,

Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.”

(Iz 9,5)

Po występie, mali aktorzy zasiedli na widowni, a scenę zajęły panie z naszego lokalnego zespołu pod nazwą „Goświnowiczanki”, który zaraz po jasełkach dał popis swoich umiejętności. W repertuarze znalazły się znane wszystkim kolędy, a także pastorałki, które większość z nas słyszała po raz pierwszy w życiu. Zespół, pomimo debiutu zebrał ogromne brawa, o czym świadczył bis i towarzyszący mu aplauz. 

Całe Bożonarodzeniowe widowisko cieszyło się sporym zainteresowaniem, frekwencja dopisała, a zebrani widzowie chętnie śpiewali razem z dziećmi oraz  z zespołem. 

GALERIA:

 • Jasełka w wykonaniu dzieic z Goświnowic (2)
 • Jasełka w wykonaniu dzieic z Goświnowic (3)
 • Jasełka w wykonaniu dzieic z Goświnowic (4)
 • Jasełka w wykonaniu dzieic z Goświnowic (5)
 • Jasełka w wykonaniu dzieic z Goświnowic (6)
 • Jasełka w wykonaniu dzieic z Goświnowic (7)
 • Jasełka w wykonaniu dzieic z Goświnowic
 • Kolędy i pastorałki w wykonaniu Goświnowiczanek (2))
 • Kolędy i pastorałki w wykonaniu Goświnowiczanek (3)
 • Kolędy i pastorałki w wykonaniu Goświnowiczanek (4)
 • Kolędy i pastorałki w wykonaniu Goświnowiczanek (5)
 • Kolędy i pastorałki w wykonaniu Goświnowiczanek (6)
 • Kolędy i pastorałki w wykonaniu Goświnowiczanek

/jaselka-2017tradycja, w  pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia odbyły się w naszym parafialnym kościele w Goświnowicach jasełka. Po wybiciu przez dzwon na wieży kościoła godziny 15:00, dzieci w piękny sposób przybliżyły zapisane w Ewangelii wydarzenia, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu.

Wierni mogli skupić się przeżywaniu wielkiego Cudu Narodzin Jezusa i rozważaniu słów proroka Izajasza, który mówił:

„Albowiem Dziecię nam się narodziło,

Syn został nam dany,

na Jego barkach spoczęła władza.

Nazwano Go imieniem:

Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,

Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.”

(Iz 9,5)

 

Po występie, mali aktorzy zasiedli na widowni, a scenę zajęły panie z naszego lokalnego zespołu pod nazwą „Goświnowiczanki”, który zaraz po jasełkach dał popis swoich umiejętności. W repertuarze znalazły się znane wszystkim kolędy, a także pastorałki, które większość z nas słyszała po raz pierwszy w życiu. Zespół, pomimo debiutu zebrał ogromne brawa, o czym świadczył bis i towarzyszący mu aplauz.

Całe Bożonarodzeniowe widowisko cieszyło się sporym zainteresowaniem, frekwencja zdecydowanie dopisała, a zebrani widzowie chętnie śpiewali razem z dziećmi oraz  z zespołem.

 

GALERIA:

Joomla templates by a4joomla