Rynek w Goświnowicach
Panorama Goświnowic z XX w.
LKS Goświnowice
Nieistniejący już pałac w Goświnowicach
Góra Krzyżowa w mglisty poranek
Panorama
Fragment Messtischblatt'u z 1938 roku

Nasze lokalne Goświnowickie Koło Gospodyń Wiejskich wraz z partnerem, którym są Lasy Państwowe będzie promowało zdrową żywność pochodzenia leśnego. Już w najbliższą sobotę, 2 września 2023 r., podczas XIII Rodzinnego pikniku Goświnowickiego Dożynek Parafialno-Sołeckich, Koło Gospodyń Wiejskich będzie oferowało dziczyznę wraz z kaszą oraz kapustą. Będzie to miało miejsce na stadionie przy budynku świetlicy od godziny 17:00. Na pewno będzie można spotkać także myśliwego, a być może także leśniczego, bądź osobę z ramienia Lasów Państwowych, którzy będą potrafili odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące prozdrowotnego wpływu jedzenia pochodzącego z lasów. Lasów, które od zarania dziejów karmią człowieka. 

Należy pamiętać, że dziczyzna jest zdrowym mięsem, z wysoką zawartością żelaza, bogatym źródłem niezbędnych witamin oraz minierałów, o korzystnym stosunku kwasów omega-6 do omega-3. Mitem jest także jego wysoka kaloryczność, bo w 100g jest to ok. 115kcal, a wysoka zawartość białka i niskiej zawartości tłuszczu jest doskonała także dla osób uprawiających sporty. Warto także wspomnieć, że mięso to jest wolne od anybiotyków, gdyż zwierzęta te żyjąc na wolności same dobierają sobie pokarm i nie są sztucznie karmione. Lasy Państwowe także dbają o ich dobrostan.

Lasy to nie tylko zwierzyna. Grzyby, jeżyny, zioła także karmią ludzi nie tylko w momencie ich zbioru, lecz także po ich tradycyjnej konserwacji typu suszenie, marynowanie, są doskonałym zabezpieczniem na zapas. Samo obcowanie z lasem, jego szumem drzew, otaczającą nas zielenią działa na ludzki organizm kojąco i uspokoi skołatane nerwy oraz wyciszy niejedną osobę. 

Po więcej informacji dotyczących Lasów Państwowych warto wejść na stronę internetową: https://www.lasy.gov.pl/pl

  • Lasy Państwowe jako Nasz Partner wydarzenia Smaczne z natury - blisko z lasu do stołu
  • Lasy Państwowe w 2024 będą obchodziły setną rocznice
  • Natura od kuchni
  • Smaczne z natury - blisko z lasu do stołu

Logo Lasy Państwowe

Joomla templates by a4joomla