Rynek w Goświnowicach
Panorama Goświnowic z XX w.
LKS Goświnowice
Nieistniejący już pałac w Goświnowicach
Góra Krzyżowa w mglisty poranek
Panorama
Fragment Messtischblatt'u z 1938 roku

Na ostatnim zebraniu wiejskim, które odbyło się w ubiegłą środę 23 września, sołtys oraz rada sołecka zadeklarowali chęć poznania preferencji mieszkańców dotyczących nasadzeń drzew przy ul. Kolejowej, w miejsce wyciętych kasztanowców. Zanim jednak na łamach naszej strony internetowej pojawi się link do specjalnie przygotowanej ankiety, chcielibyśmy aby wszyscy czytelnicy i mieszkańcy mieli możliwość zapoznania się z propozycjami eksperta. W tej roli, na prośbę Starostwa Powiatowego w Nysie, stosowną analizę przygotował i przedstawił przyrodnik, Pan Marek Zarankiewicz. Wśród jego propozycji znalazły się trzy gatunki drzew:

  1. Klon zwyczajny
  2. Lipa drobnolistna
  3. Kasztanowiec czerwony

Z kolei naczelnik Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego pan Jacek Tarnowski wyszedł z propozycją nasadzenia mniejszych drzew w pobliżu zabudowań i bram domostw, oraz w miejscach gdzie duże drzewa mogłyby w przyszłości utrudniać funkcjonowanie mieszkańcom. Wśród proponowanych gatunków pojawiły się wiśnia japońska (amanogawa) i śliwa wiśniowa.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z opracowaniem, a przy tym zapewniamy o otwartości na propozycje pochodzące bezpośrednio od mieszkańców. W przeciągu kilku dni na naszej stronie internetowej pojawi się link do ankiety, w której możliwe będzie wyrażenie swojej opinii, a także ewentualne zaproponowanie innych gatunków drzew. Liczymy na Państwa aktywność!

 

LINK DO OPRACOWANIA Z PROPOZYCJAMI NASADZEŃ

  • 01. Klon zwyczajny
  • 01a. Aleja klonowa
  • 02. Lipa drobnolistna
  • 02a. Aleja lipowa
  • 03. Kasztanowiec czerwony
  • 03a. Aleja kasztanowców czerwonych
Joomla templates by a4joomla