Rynek w Goświnowicach
Panorama Goświnowic z XX w.
LKS Goświnowice
Nieistniejący już pałac w Goświnowicach
Góra Krzyżowa w mglisty poranek
Panorama
Fragment Messtischblatt'u z 1938 roku

Już w najbliższy czwartek, 19 grudnia 2019 roku o godzinie 17:00 w Świetlicy Wiejskiej przy ulicy Radzikowickiej odbędzie się spotkanie przedstawicieli firmy Umicore z mieszkańcami naszej miejscowości. Dlatego też chcielibyśmy zaprosić wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć więcej o inwestycji planowanej właśnie pod Goświnowicami oraz aby rozwiać wszelkie wątpliwości związane z powstaniem fabryki do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu.

Przypomnijmy, według zapowiedzi koszt inwestycji ma wynieść ok. 700 mln euro, a prace ma tu znaleźć ponad 780 osób. Fabryka ma produkować rocznie około 45 tys. ton proszków będących komponentami do produkcji katod w akumulatorach samochodów elektrycznych. Rozpoczęcie produkcji jest zaplanowane już w przyszłym roku.

Warto zaznaczyć, iż Umicore wg. miesięcznika Global jest uznawana za jedną z najbardziej dbających o środowisko firm na świecie, lecz należy także odnotować, że inne tego typu inwestycje rodzą mimo wszystko wiele wątpliwości dotyczących wpływu na otoczenie.

  • Umicore
Joomla templates by a4joomla