Rynek w Goświnowicach
Panorama Goświnowic z XX w.
LKS Goświnowice
Nieistniejący już pałac w Goświnowicach
Góra Krzyżowa w mglisty poranek
Panorama
Fragment Messtischblatt'u z 1938 roku

Niezmiernie miło jest nam poinformować o sukcesach piłkarzy LKS Goświnowice. Po przedsezonowych sporych wzmocnieniach i spektakularnych powrotach do naszej kadry, ale przede wszystkim dzięki waleczności i poświęceniu wszystkich piłkarzy, drużyna prowadzona przez trenera Mirosława Myjaka zajmuje pierwsze miejsce opolskiej grupy VIII klasy B na zakończenie rundy jesiennej. LKS Goświnowice wygrał 10 z 13 meczy, raz remisując oraz dwukrotnie ulegając przeciwnikom.

  • Drużyna LKS Goświnowice, 2019 r.
  • Reaktywacja LKS Goświnowice
  • Stadion LKS Goświnowice
  • Tabela Klasa B, grupa Opole VIII

Jest co świętować, gdyż jeszcze kilka lat temu drużyny LKS Goświnowice nie było na powiatowej mapie drużyn piłkarskich. Przypominamy, iż od 2007 roku do 2016 roku, po połączeniu z Atomem Grądy, na boisku w Goświnowicach nie odbywały się żadne mecze, a fuzja z drużyną z Grądów nie okazała się zbyt trafna, gdyż wydrenowała naszą miejscowość z utalentowanych piłkarzy, a mieszkańcy naszej ponad tysięcznej miejscowości nie mogli już oglądać meczy na miejscowym stadionie, który wcześniej gościł już drużyny z ówczesnej IV ligi. Po udanej reaktywacji frekwencja na stadionach wciąż rośnie, gdyż poziom gry piłkarzy jest na krzywej wzrostowej. Zainteresowanie jest coraz większe, co znajduje potwierdzenie w artykułach zewnętrznych portali, gdzie częstym stwierdzeniem jest, że „Patrząc na historię klubu z Goświnowic, jego osiągnięcia, nazwiska piłkarzy i trenerów, którzy się przez niego przewinęli, to trochę nie pasuje on do klasy B.”

Przypomnijmy, iż jednym z trenerów drużyny z Goświnowic przez prawie dekadę był nieodżałowany Jerzy Uderski, wspominany przez piłkarzy jako „nie tylko trener, ale człowiek i nauczyciel postaw życiowych”.
Ponadto w drużynie grali Marcin Worek, późniejszy gracz III ligowego Skalnika Gracze, a także Łukasz Adamczyk, który do dziś strzela bramki w II lidze irlandzkiej (obecnie gra w Ballyclare Comrades FC), a ostatnią strzelił 12 października bieżącego roku. Miał także okazję grać przeciwko Manchesterowi United w 2007 roku.

  • Drużyna juniorów EL-KON Goświnowice trenera Jerzego Uderskiego, 1995 r.
  • Trener Jerzy Uderski
  • Łukasz Adamczyk grający przeciwko Manchesterowi United, 2007 rok

Życzymy tylko samych wygranych meczy w nadchodzącej rundzie wiosennej i utrzymanie pozycji lidera do końca sezonu!

PISZĄ O LKS GOŚWINOWICE (kliknij w tytuł aby przejść na stronę):

Artykuł na stronie „Piłka Opolska” o reaktywacji LKS Goświnowice

Relacja z wygranego meczu z Kamienicą

Fotorelacja z meczu z Kamienicą

Joomla templates by a4joomla