Rynek w Goświnowicach
Panorama Goświnowic z XX w.
LKS Goświnowice
Nieistniejący już pałac w Goświnowicach
Góra Krzyżowa w mglisty poranek
Panorama
Fragment Messtischblatt'u z 1938 roku

Już w najbliższą sobotę, 7 września 2019 roku odbędzie się nasze lokalne święto plonów czyli tegoroczne Dożynki. Tradycyjnie rozpoczną się one uroczystą Mszą Świętą o godzinie 14:00 w parafialnym kościele. Bogaty program zabawy na pewno zadowoli każdego. Cały harmonogram przedstawiony jest na załączonym obrazie.

Serdecznie zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursie CUKIERNICZY SPECJAŁ ROKU, w którym nagrodami są robot kuchenny, mikrofalówka i krajalnica. Wszystkich chętnych instruujemy, iż ciasta można przynosić do świetlicy przy ul. Radzikowickiej w piątek między 17:00 a 19:00, a uczestnicy dożynek będą mogli dokonać ich zakupu. Dochód zostanie przekazany na cele parafialne.

Jak mówi dobra zasada „najpierw obowiązki, a później przyjemności”, zachęcamy wszystkich do poświęcenia chwili na przygotowanie tychże dożynek. Stąd ogromna prośba o uczestnictwo w:
- strojeniu wioski (piątek, godz. 16:00, spotkanie przy kościele)
- rozkładaniu namiotów i ław (piątek, godz. 16:00, stadion – szczególnie mężczyźni)

Ponadto prosimy o przynoszenie dyń, kabaczków i innych warzyw i owoców kojarzących się z dożynkami do godz. 16:00 w piątek pod kościół, którymi będzie można ustroić naszą wioskę.

DZIĘKUJEMY ZA WSZELKĄ POMOC I ZAPRASZAMY!

  • Plan dożynek 2019
Joomla templates by a4joomla