Rynek w Goświnowicach
Panorama Goświnowic z XX w.
LKS Goświnowice
Nieistniejący już pałac w Goświnowicach
Góra Krzyżowa w mglisty poranek
Panorama
Fragment Messtischblatt'u z 1938 roku

Jak donosi Radio Opole, już niedługo ma zostać oddany 7 kilometrowy odcinek obwodnicy Nysy w ciągu drogi krajowej 46 - czyli odcinek od ronda w Goświnowicach do ronda na Górce Hanuszowskiej. Rzecznik prasowy opolskiego oddziału GDDKiA Michał Wandrasz mówi, że termin 1 czerwca, czyli już za około 2 tygodnie, jest prawdopodobny:

"1 czerwca to termin, o którym głośno już mówimy, aczkolwiek jest jeden warunek. Aktualnie trwa odbiór techniczny tej części inwestycji w śladzie drogi nr 46, czyli 7,5 kilometra odcinka od Górki Hanuszowskiej do Goświnowic."

Na placu budowy pracuje grupa specjalistów, w tym mostowcy, wydział dróg i laboratorium, którzy są odpowiedzialni na sprawdzenie każdego metra obwodnicy. Jeżeli nie zostaną wykazane istotne usterki to czerwcowy termin jest całkiem realny. 

Kolejnym etapem będzie zintensyfikowanie prac na dalszym odcinku obwodnicy, biegnącego od ronda na Górce Hanuszowskiej do Niwnicy (w kierunku Prudnika). Ma on zostać oddany do użytku w październiku tego roku, kończąc tym samym całe zadanie. 

Życzymy powodzenia!

  • Obwodnica Nysy, rondo Goświnowcie
  • Obwodnica Nysy, rondo Goświnowice, widoczny zakład produkujący bioetanol, a w tle Góra Krzyżowa
  • Obwodnica Nysy, widok z ronda Goświnowice
  • Obwodnica Nysy, widok z wiaduktu nad drogą powiatową, w tle zakład produkujący bioetanol oraz Góra Krzyżowa w Goświnowicach
Joomla templates by a4joomla